23 Aralık 2010 Perşembe

İyi ki doğdun "hobibox"Evet arkadaşlar, tam bir yıl önce bugün sizlere "gelincik" adıyla merhaba dedim. Fikr-i alem isimli siyasi ve düşünce blogumdan, hobi ve el sanatları başta olmak üzere, kadın, sağlık, yaşam gibi hayatımızın temel taşlarını oluşturan nice paylaşımlarımı ayırmak amacıyla, bloglarımı ayırmıştım. Bir kaç ay sonra, "com" sevdası yüzünden google amca bana "gelincik" adını vermeyince zorunlu olarak "hobicell.com" diye isim değişkiliğine gittim, ama ne yazık ki google amcanın halen devam eden bu "com" alanlarının açılmaması sorunu yüzünden bu sefer şimdiki adım olan "hobibox" adlı bloguma, diğerini içe aktararak devam etmiş oldum. 

İşte bu hayatın dikenli ve taşlı yollarından nice engelleri aşarak, google amcanın verdiği ve veremediği nimetler sayesinde halen aranızdayım. İnşallah nefes aldığım, ellerim ve aklım çalıştığı sürece de devam edecektir. 

Bir yıl için de tam 576 paylaşımla sizlere merhaba demişim, yani günde ortalama (yaklaşık) 2 konuyla bilgisayarlarınıza, evlerinize, gönüllerinize misafir olmuşum. Bir çok dostluk ve arkadaşlıklara yelken açmışız, şu anda duraklamalara ve aksiliklere rağmen 416 izleyicim var. Bu da demek oluyor ki, her gün en az bir kişi beni izlemeye almış. Ve şu anda da, günlük sayfa ziyaretlerim 1.300 ila 2.000 arasında dır. yani saatte ortalama 130 sayfa ziyaretim oluyor, buda 1 dakikaya ortalama 3 sayfa düşüyor demektir:) (ne kadar hesapçı bloggerım)  Arama motorlarında konu başlıklarım ve etiketlerim ilk 3 veya ilk beşteyim. Yoğunluğa göre bu daha ileri yada daha geri oynayabiliyor. Hemen hemen her kesime her yaşa, hitap ederek "herkesin bir hobisi var" sloganıyla yolumuza devam ediyoruz. Bu benim için, bana göre bir başarıdır. Hatta öyleki, ilk blog açtığım dönemde ( yaklaşık iki yıl) önce, resim eklemeyi, bağlantı vemeyi, konu paylaşmayı bile bilmezken, bunları öğrenmek için büyük bir azimle kapı kapı dolaşırken şu anda kendi sayfa tasarımlarımı yapmakla beraber, bu hizmetimi sizlere de sunuyorum. Özellikle bu bölüm benim için vazgeçilmez oldu. Kabiliyet ve istek olduktan sonra insanın yapamayacağı şey yoktur tezini kendimde kanıtlamış ve bir kez daha görmüş oldum.

Zaman zaman, sizleri ihmal ettiğim ve gelemediğim günler oldu, oluyor da, ama inanın bu gönül hep sizlerle,. Biraz; adalı, cımlı-cimli, yağlı ballı sözlerden hoşlanmadığım, "körler sağırlar biribirini ağırlar" muhabbetine sıcak bakmadığım, samimi olmayan, hafif gösteriş kokan, karşılık beklemeye endeksli hediye uğruna, kul köle olan, blog ve yorumlardan kaçtığım içinde beni mesafeli bulan, bu yüzden uzak kalan bloglar olduğunun farkındayım. Ama işini samimyetle yapan, kalitesinden ödün vermeyen, sadelikten ve mütevazilikten yana olan herkesin de peşindeyim, tıpkı onlarında bana olan vefası gibi. Efenim, bı istatiksi bilgiler ve yoruma açık görüşlerimden sonra, iyi ki burdayım, ve iyi ki varsınız diyerek şimdilik müsade istiyor, daha nice nice yıl dönümlerinde birlikte olalım diyorum. 

Sevgiler, saygılar

Afet Ergü Şaşmaz

Sitedeki bütün resimler internetten toplanmıstır.

Sitedeki bütün resimler internetten toplanmıstır. Bir şikayetiniz varsa lütfen o konunun altına yorum yapın...

YORUM YAP