28 Ekim 2010 Perşembe

Yorumlardan "kelime doğrulama yı"kaldırma

Benim vefalı arkadaşım sevgili Haticem in benden bir ricası olmuş. Sanırım bir çoğumuzun ortak şikayeti bu. Yorumlarda ki kelime doğrulama, ne yazık ki zamanı olmayanları zora sokuyor, yada biraz üşengeçse izleyici "aman senlemi uğraşıcam" diye zapping yapabiliyor. Eğer bu kendi tercihimiz değilse, blog oluşturulduğunda bu yorum ayarı bu şekilde başlanmış oluyor. Ama değiştirmek bizim elimizde hemde çok basit. Bilenleriniz varsa başka paylaşımlarıma geçebilirler:) sözüm bilmeyenlere...

Şimdi sırayla aşağıdakileri yapalım.

KUMANDA PANELİ ======>AYARLAR=====>YORUMLAR=====>

Bu "YORUMLAR" sayfasına geldiğimizde , en alttan 3.sırada bir secenek soruluyor bize,

"yorumlarda kelime doğrulama uygulansın mı" diye işte burada "HAYIR" diyeceğiz, hepsi bu kadar. Daha açıklayıcı olsun diye aşağıda resimleyerek anlattım.


Bir de ufak bir dip not vermek istiyorum. Genelde yorumlar, "popup" pncerede açılıyor. Bu modül, sayfanın yenilenmemesi açısından iyidir, bu durumda o kiiye ait yorum aboneliğini yapmak kolay, açılan pencerede bu secenek var, ancak benim gibi "aşağı katıştırılmış" yorum modülünü kullanların çoğu "bu durumda nasıl abonelik işlemini gerçekleştiricez, mail adresimize cevap geldiğini nasıl anlıycaz" diye soranlar var, onuda hemen aşağıda resimleyerek anlattım. Yorum çerçevesinin hemen altında sağ köşesinde " eposta yoluyla abone ol" diye tıklanacak bir secenek var, oraya tıkladığımızda, eğer kendi hesabınızla giriş yaptıysanız zaten "x adresine yorum cevapları gelicektir" diyerek size bildirim yazısı çıkacaktır, eğer misafirseniz yada oturum açmadan sayfadaiseniz yine gerekli işlemleri takip edebilirisiniz. Bunu da sırası gelmişken anlatmak istedim.


Hiç yorum yok :

Yorum Gönderme

Sitedeki bütün resimler internetten toplanmıstır.

Sitedeki bütün resimler internetten toplanmıstır. Bir şikayetiniz varsa lütfen o konunun altına yorum yapın...

YORUM YAP