7 Haziran 2010 Pazartesi

Kendi "sticker" ınızı kendiniz yapın, hemde kumaşla


Son zamanlar da duvar stickerları pek moda, çeşit çeşit renk renk duvarlarımızı süslüyorlar. Bu işin sektörü bile oluşmuş durumda. Bir çok firma yapımcı ve dağıtımcı olarak elimizin altında özellikle netten. Aslında farkında olmadan bazı ingilizce kelimeleri öyle benimsiyoruz ki, resmen Türkçe katiliyiz, aslında ne olur "çıkartma" desek...Bu duvar stickerı ise tamamen el emeği ve evdeki kumaşların değerlendirilmesi amacıyla yola çıkılmış. Bu bir örnek sadece, bundan feyz alarak diğer hazır şablonlara göre bir çok çeşit yapılabilir.Her zaman "kendi emeğim" diye düşünenler için ideal bir çalışma.


DAHA ÖNCE NELER VARMIŞ:

AKLINIZDA BULUNSUN:

Ben henüz bu cicileri evimde kullanmadım ama alanların tavsiyelerine ve araştırmalarıma göre, vinil stickerlara nazaran kumaş olanları daha dayanıklı, haliyle biraz daha pahalı. Bazı edindiğim bilgileri sizinlede paylaşmak istedim.

Patentli olarak dünyada defa "Artikel" firması tarafından üretilen kumaş stickerları,  vinil olanlara göre bazı avantajları vardır.
-         Işığı yansıtmadığı için duvarda orijinal baskı gibi durur.
-         Kumaş olması nedeniyle daha sağlıklıdır.
-         Evinizin diğer eşyaları ile kumaş olması nedeniyle uyum sağlar

Bu stickerlar, korteks firmasının ürettiği piyasada bir çok giysi üretiminde kullanılan ipliklerle dokunan kumaşlarla üretilir. Vinil  ise plastikten mamül ince baskı yapılabilir tabaka demektir.Vinil(folyo) olanları yapıştırmak üzerinde transfer bantı olması nedeniyle daha kolaydır. Fakat evinize dekorasyon yaptığınızı düşünürsek daha şık duracak bir ürün için biraz daha vakit ayırmak (toplam süre desene göre %20-30 daha fazla) sorun olmaması gerekir. Ayrıca vinil olanları yapmak için biraz el melekesi gerekmektedir. Kumaş olanları ise direk yapıştırabilir. Ayrıca vinil olanlar 12 saat içinde çıkartılabilir, ürün çıkartıldıktan sonra duvar boyanmalıdır. Kumaş olanlar duvara hiçbir zarar vermeden çıkartılabilmektedir. Yanlız sitckerlar bazı duvar kağıtlarına yapışmasına rağmen bazılarına yapışmamaktadır ama güneş ve nem görmediği sürece uzun yıllar dayanacaktır.Kumaş olanlar bir yerine yapıştıktan sonra en fazla 3 ay içinde yerinden çıkartılırsa bir kere daha yapışır.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sitedeki bütün resimler internetten toplanmıstır.

Sitedeki bütün resimler internetten toplanmıstır. Bir şikayetiniz varsa lütfen o konunun altına yorum yapın...

YORUM YAP