20 Haziran 2010 Pazar

İsyanım var bugün...

Bu işi anlayamıyorum ve anlamak ta istemiyorum. Nasıl terör dedinlen bu illet yakamızdan düşmez yıllardır. Acımızı dile getirmek paylaşmak kınamak yetiyormu, yetmediğini yıllardır görüyoruz. Kardeşim artık somut kesin çözümler istiyoruz. pkk denilen terörü kimlerin beslediğini bebeler bile biliyor  artık, niye hala besleyenlere kul köle oluyorsunuz. pkk yı beslemek demek "düşümanımın düşmanı benim dostum" demek yani, herifçioğullarının amacı zaten Türkiyei yerle yektan edip bölmek yok etmek, dünyaya karşı da kendilerini masum göstermek için, bu işe sıvanan başka organizsayonda maşa rolünü oynamak. Yani bunları anlamak için illa siyaset bilimci olmak gerekmiyor. Benim aklım hafsalam almıyor, dünyanın güçlü ordulardan birine sahibiz, istihbaratımız desen dünya standartalrında, askerimiz erimiz subayımız eğitimli, Vatan sevgisiyile şevk dolu...eee ne bekleniyor kim bekleniyor niye bekleniyor, un var yağ var şeker var ama helvayı yapacak bir babayiğit yok. Asıp kesmeye gelince kimse mangalda kül bırakmıyor, "meydanlarda nara" atmak şakşakçıları galeyana getirmekten başka bir işe yaramaz. Ne muhalefeti ne hükümeti ne TSK sında çözüm var. Neden çatışmalara 3 aylık eli yeni silah tutan asker gönderiliyor. Neden ayrı bir tim ayrı bir ordu oluşturulmuyor, neden istihbarat dağdakinden daha zayıf, nasıl nerden biliyorlar hangi yoldan nasıl geçileceğini. Neden dağın başında karakol var ve  o karakola vasıfsız erler korucular bırakılıyor. Nasıl oluyorda 250 cani, gecenin bir yarısı, bir bölüğün burnunun dibinie kadar gelebiliyor, nasıl oluyor da kimse bunun görmüyor farkında olunmuyor, milyarlarca liralık tezhisata sahibiz, her türlü donanım var ordumuzda, yada eksik gedik neyse niye alınmıyor niye yapılmıyor, " e onlar kalleşçe" yapıyor, madem öyle onun dilinden konuşcan, ama yok sen kalk pkk barındıran "barzani" denilen şahısı misafir diye bu vatana sok...tühhh yazıklar olsun hepinize...yazıklar olsun size verilen oylara, yazıklar olsun bu Ulusu bu duruma getiren herkese...Sizlere haklarımızı helal etmiyoruz bunlarda biline...

Çocuk ana kuzusu, 20 yıl, barış kardeşlik diye el bebek gül bebek büyütülüyor, yemeden yediliryor, giymeden giydriliyor, açlık yokluk çekiliyor evlatları büyütmek için, sonra gözü dönmüş toprak avcılarına kurban ediliyor. Ben bunlara cevap istiyorum, ben bunlara çözüm isityorum. Oğlum 15 gün sonra 18 den gün alacak, üniversiteyi okumazsa askerliğine sayılı gün, bir asker adayı annesi olarak bunlara cevap bekliyorum. Daha şimdiden uykularım kaçıyor, ya asker anaları ne yapsın. Allah onların ve bizlerin cümlemizin evlatlarını korusun, yapabileceğimiz manen Rabbimize dua etmek. 

Bir vatandaş olarak dua etmekten başka yapabilecepim bişey varsa buyrun söyleyin sayın "devlet büyükleri" evet sizlere öfkeliyim kızgınım, daha anasına doymamış yiğitlerin toprağa girmesine tahammül edemiyorum, daha evladına doymamış anaların "evlat acısıyla" yanıp tutuşmalarına tahamüll edemiyorum. Sonrada çıkıp "bu uğurda "bedel ödemeye devam edicez" seslerini duymaya hazmedemiyorum. Hani aciz güçsüz bir ulus olupta, savaş halinde toprağına vatanına şehit düşülen evlatlarımızda belki bir tesellim olur, en azından düşmanımıza topraklarımzı korudu diye, ama kendi toprağımızda "TÜRKYE CUMHURİYETİ" kimlikleri altında iç düşmalnlarca katledilmesini hazmedemiyorum. Dikkat ediniz "savaş" demiyorum, katledilmek, çünkü "savaşın" bile bir adabı milletler arası bir hukuğu bir raconu vardır. Buradan pkk sesleniyorum, arkadan kalleşce pusu kurarak idol olunmaz, savaşıcaksan bir uğurda mert olucaksın. Önce akıllarda yeniceksin karşındakini aynı topraklarda yaşıyorsan. Evlatları büyütüp, bir kaç gözü dönmüşün" kalleşçe ve hain" saldırılarından sonra "vatan sağolsun" diyerek teselli edilmeyi artık hazmedemiyorum. Bu vatan elbet sağolacak, ama diplomatik yanlışlarla, bireysel hırslarla, peşkeş çekilen zihniyetlerle bu "Vatan sağol"maz ancak böyle bölüne bölüne parçalanır.

Bu arada tüm babalarımızın babalar gününü kutluyorum. Ne yazık ki hüzün, neşeden baskın olunca, böyle güzel günlere gölge düşüyor.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sitedeki bütün resimler internetten toplanmıstır.

Sitedeki bütün resimler internetten toplanmıstır. Bir şikayetiniz varsa lütfen o konunun altına yorum yapın...

YORUM YAP