8 Haziran 2010 Salı

Cam boyama ile şık bir vazo


Hep yün tığ şiş derken bu güzellikleri bazen es geçiyoruz. Aslında onlar kadar gerekli ve hoş uğraşılar çalışmalar bu grup hobi. Grup diyorum çünkü birbirleriyle karıştırılsa da, cam boyama, vitray, mozaik farklı çalışmalardır. Ufak nüanslarla ayıcalıkları vardır. Lise yıllarımda bir de yeni evli olduğum dönemler de bu cicilerle ara ara uğraşmıştım. Tabi zamana ayak uyduran teknolojiyle birlikte bunda da teknik, model gibi kısımlarında değişiklikler olmuş, boyaların fırçaların gelişmesiyle daha da detaylı bir hale gelmiş bu çalışmalar. Şimdi size netten gördüğüm basit bir cam boyama işini aktarıyorum. Her eve lazım olan vazolarınızı bu şekilde boyayabilir şık bir sunuma dönüştürebilirsiniz.

Gerekli malzeme:

l Cam boyası (lila, pembe ve yeşil)
l Fırça
l Kağıt
l Kurşunkalem
l Makas
l Yapışkan bant
l Kalın cam bardaklar

Nasıl yapılır?

Lale şekillerini bir kağıdın üzerine çizip makasla şablon oluşturacak biçimde kesin. Şablonları bardakların içine bantla yapıştırın. Ardından çiçekleri lila ve pembe renklere, yaprakları ise yeşil renge boyayın. Boyama işlemi bittikten sonra şablonları bardakların içinden alın. Bardaklar kuruduktan sonra içine su doldurup laleler yerleştirin.
 
http://www.net-bilgi.com/cam-boyama-teknigi-ile-vazo-yapimi-net-bilgi

 DAHA ÖNCE NELER VARMIŞ:AKLINIZDA BULUNSUN:
Eğer cam yüzey üstüne serbest el çizim yapmakta zorlanıyorsanız, deseni önce bir kağıt üzerine çizin. Deseni çizeceğiniz cam yüzeyin altına kağıdı yerleştirin ve rölyef boyayla camın üstüne deseni kopyalamaya başlayın. Eğer bu çalışmadaki gibi yuvarlak bir obje üstünde çalışıyorsanız, deseni kağıttan kesip çıkarın ki, kağıt cam yüzeyine düzgün otursun.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönderme

Sitedeki bütün resimler internetten toplanmıstır.

Sitedeki bütün resimler internetten toplanmıstır. Bir şikayetiniz varsa lütfen o konunun altına yorum yapın...

YORUM YAP