25 Mayıs 2010 Salı

"Çin Takvimi"

Çin takvimi denilince bilmeyen yada duymayan yoktur sanırım. Benim hamilelik zamanımda belki yine vardı bu çin takvimi ama teknoloji böyle elimizin altında olmadığı için bu tarz yeniliklerden bihaberdik. Kızımın arkadaşı geçen yıl evlenmişti, şimdi bir bebek bekliyor  Kışın ilk geldiğinde netten bakmıştık bu çin takvimine, o zaman erkek çıkmıştı, gebeliği daha başlarday dı, dur bakalım ilerleyen zamanlar da anlarız doğruluğunu demiştik. Dün bize uğradı, ve ultrasan sonucu bebişimizin erkek olduğunu söyledi. Sevincimizin yanı sıra bu takvimin doğruluğunuda öğrenmiş olduk, artık tesadüfmü yoksa hakkatten varmı böyle şey artık bilemiyorum. Ama bunu merak edenler ve yapmak isteyenler için size bu takvimi buldum.

Tabloda herşey aşikar ama kısaca tanımlamak gerekirse, gebe kalan kişinin yaşıyla, gebeliğin gerçekleştiği ayı belirlerseniz karşılığındaki harflere göre cinsiyetini blirlemiş olursunuz.

Ben yinede herşeyin başı hayırlı doğumlar ve hayırlı evlatlar diyorum. Kız erkek farketmez, sağlıklı olması sağ sağlim dünyaya gelmesi anne için en büyük ödüldür.

Sitedeki bütün resimler internetten toplanmıstır.

Sitedeki bütün resimler internetten toplanmıstır. Bir şikayetiniz varsa lütfen o konunun altına yorum yapın...

YORUM YAP