9 Mayıs 2010 Pazar

Krep kağıtlardan Annelere özel buket...Şimdi başlığı okuyunca "uyan da balığa gidelim" derseniz bende size haklısınız derim. Ama napayım güzellerim, inanın on gündür haşatım çıktı.  Resmen akşam oldu mu yatacak yer arıyorum, yani yorgunluktan. Usta nihayet çarşamba günü çıktı çıkmasına da, yapamadığı ve eksik bıraktığı yerler yüzünden, asabiyet durumlarım had safhaday dı. "Ustasına düşemedinmi yandın" derlerdi de hakkatten doğruymuş. Yardımcı tutmama rağmen, canımız çıktı diyebilirim. Ellerim yara bere içinde oldu, kızım belini incitti, gelen yardımcı ise merdivenden inip binerken bacağını zedeledi, yorgunluktan ziyade gaziye dönmüş bir haldeyiz. Neyse ki...
 kaba işler bitti, ince işler de ellerimden öperler, çünkü ancak benim yapmam gereken şeyler kaldı, çekmece düzen, ütü, dikiş vs...Allahtan kızım çarşamba iş başı yapıcak, başlamadan büyük bir kısmını halletti, "kız olsun çamurdan olsun" diye boşa dememişler, amma oğluşumun da hakkını yemeyeyim, avize lamba temizliği, perde takma,  tamir hırdavat vs işlerin üstesinden geldi yani her eve lazım bir delikanlı:)  İşte hal böyle olunca sizlerden ayrı kaldım, ara ara gelip baktım ama sadece yorumları yayınlamakla yetinebildim, sadece ilk günler daha önceden hazırladığım paylaşımlar otomatikman yayınlandı. Bazen iki gün hiç açamadım diyebilirim.

Bu hengamede, sizleri unuttuğumu sanmayın, yokluğumda arayıp soranlara, yorum bırakanlara, izleyicim olanlara çooook çok teşekkür ediyorum. Artık bu açığı yavaş yavaş kapatıcam, bir kaç gün içinde de normale dönmüş olurum. Sevgili, Mineciğim, Yıldızım, Ayşenim ve diğer tüm dostlarım, buradan hepinizi öpüyorum, güzel dilekleriniz ve arayıp sormanız beni çok mutlu etti, Bu arada tema bekleyen sevgili Zühracımın da sabrına teşekkür ediyorum, çok bekledi beni ama inan ki değecek buna:) ve diğer bekleyen arkadaşlar, azıcık daha müsade, sizleri de unutmuş değilim.

Gelelim bu güzel çiçek buketine, Krep kağıtlardan ( bizim zamanımızda gramofon kağıdı denirdi) harika bir buket hazırlanmış. Aslının yerini tutarmı bilemem ama, kalıcı olması bakımından tercih edenler için güzel bir örnek olacaktır ve sevdiklerinize güzel bir hediye olabilir. Nasıl yapıldığına bakmak için buraya tık tık lütfen.

Veeee, başta canım "ANNEM" olmak üzere tüm annelerin bu değerli gününü kutluyor, Allah onları başımızdan eksik etmesin diyorum. Benim annem benden ayrılalı tam 9 yıl oluyor, eksikliği hala yüreğimde ve en derin yerde ve hiçte tamamlanmayacak bir eksiklik bu, Annesi sağ olanlar, mutlaka değerini çok iyi bilin, haklarını ödeyemsek te vicdani huzuru yaşayabilmek için, sevdiklerimizin kıymetini sağlığında bilmek lazım. "Canım Annem" onu öyle özledim ki, bunu yaşamayan bilemez. Bugün kabrinde ziyaret ederken "dünyannın yalan dünya" olduğunu bir kez daha anladım.

Hepinizi canı gönülden öpüyor, sevgilerin en samimisi ve en kutsalı olan anne kokusuyla bezenmiş hayatlar diliyorum.

Sitedeki bütün resimler internetten toplanmıstır.

Sitedeki bütün resimler internetten toplanmıstır. Bir şikayetiniz varsa lütfen o konunun altına yorum yapın...

YORUM YAP