13 Mayıs 2010 Perşembe

Kır düğünlerine hazırmısınız?

Yaz geliyor ya, düğün dernek kurulur artık her daim, her yörede ve her bütçeye göre. Şu kır düğünü işini çok seviyorum. Kızımız da varya, pek bir hevesle özenle bakıyoz artık böyle cicilere. Ama iki karış bahçesi olan çakma düğün salonları değilde hakkatten, bağı bahçesi, yeşilliği olanların böyle imkanları olanların , duman altı salonlara, gösteriş meraklısı olupta, biraz nam salmış adı duyulmuş otopark tarzı salonlara para yedireceklerine,
böyle doğal ve samimi bir ortamda, kendi el emeklerinin hazırlandığı  malzemelerle bu kutsal güne hazırlanmak daha mantıklı ve akıllıca bir durum. Amaaaa yokk, oğlan evi kız evi diye başlayan mahalle baskılarıyla, yapılan ve bir avuç para dökülen düğünler, kızılay misali herkesin evinde elinde aynı kına sepetleri, çerez poşetleri dururken, kim uğraşır bu işi özel kılmaya....sonra mazallah adamın şerefi parası yok denilir. Düğün alışverişine orduyla çıkan , kaynana görümce elti bekçliğinde yapılan alışverişlerde başlayan kavga gürültü nice gençleri düğün arefesinde ayırmıştır. Allah bizdeki gösterişi ve şaşayı sanırım hiç bir topluma bu kadar cömert davranmamaıştır.

Neyse, benim gibi düşünen gençlere ve genç annelerine biri iki şekil ve model olsun diyerek içinizi açacak düğün bahçeleri kolajı hazırladım.
Sitedeki bütün resimler internetten toplanmıstır.

Sitedeki bütün resimler internetten toplanmıstır. Bir şikayetiniz varsa lütfen o konunun altına yorum yapın...

YORUM YAP