11 Mayıs 2010 Salı

Deniz Baykal ve sonrası...

CHP lideri Baykal'ın malum görüntüleri ortaya servis edildiğinden beri dünkü istifasını bekliyordum. Siyaseti ni yada politikasını tartışmıycam, sol görüşlü olsamda hatta sol görüşlü parti mensubu olsam da, izlediği yollardan pek memnun olduğumu söylemeyem. Ancak son zamanlar daki çıkışından umutluydum. Kılıçdaroğlunu bekleyen parti başkanlığını az da olsa askıya alır gibiydi.Sadece kürsüde bağırıp çağırmakla muhalefet yapılmayacağını sonunda anlamıştı. Ancak bu son gelişme hepimizi üzdü, evet insanoğlu bu, beşerde şaşarda, eğer doğruysa ki yalanlama gelmedi, özel hayatlara bu mevkide ki kişilerin biraz daha dikkat etmesi ve model olduklarını unutmamaları gerekirdi.

 Ama burda Baykalın kiminle ne yaptığından ziyade, yaptığının "ne amaçla" ortaya çıkarılmasıdır, Burada ki kumpasıın herkes farkında sanırım, yine aynı zamanlama yine aynı medya takımından servis ve yine aynı odaklar.
Anayasa değişkliği paketini Baykal tam da Anayasa mahkemesine iptali için başvuracak ken, tamda il il dolaşıp lobi yapacak ken. İnsanların zayıf noktalarından vurup bunu her ne pahasına olursa olsun hayasızca bir şeklde çıkarları uğruna kullanmak hangi siyasi görüşe sığar anlayamaıyorum, ama bu hükümetle böyle bir devri yaşamaya şaşırmamak hatta alışmak gerekiyor ama kabullenmek asla!...

Askerden sonra sıra sıra muhalefete...sıralama güzel, oyun cuk oturuyor. Ama sahneden kimin ineceğini korkusunu şimiden taşıyarak böyle sıçramalara yapmak kendi bindiğin dalı kesmek gibidir. Halbuki, CHP mağduriyet durumundan ve başkanlığıa Kılıçdaroğlunu geçirmesinden sonra ve özellikle Pensilvanya desteğinden sonra tavan yapıcaktır. Bu "süper akıllılar" için dahada büyük tehlikedir. Neyse "KESER DÖNER SAP DÖNER, GÜN GELİR HESAP DÖNER" 

Sitedeki bütün resimler internetten toplanmıstır.

Sitedeki bütün resimler internetten toplanmıstır. Bir şikayetiniz varsa lütfen o konunun altına yorum yapın...

YORUM YAP