26 Nisan 2010 Pazartesi

İzmir hatırasından kareler :)Eveeetttt kıslarr, sonunda buluştuk...23 Nisan günü sanırım "çocuklar gibi" şendik :)

Çokkk güzel güneşli bir hava, karşıda masmavi deniz, önümüzde yeşilin ferahlığı ve sımsıcak sohbetler eşiliğinde içilen kahvelerin tadıyla unutulmaz anlar yaşandı. Ben kendi adıma konuşayım çok memnun kaldım ve çok mutlu oldum. İnanılmaz samimi, sıcak ve dost canlısı arkadaşlar tanıdım. Sanal dünyanın "sanal" kısmı en doğal yollarla gerçeğe dönüşmesinin resmidir aynı zamanda yukarıda ki resim...

Ev sahibinden biri olarak tam hazırlandığımı söyleyemem, sağolsun Yıldız benim eksiklerimi kapatmaya çalıştı, işe gittiği halde  çok şirin ve bir o kadar güzel anlamlı örgüden anahtarlıklar yaptı. Evde ki tadilat, işlerimin yoğunluğu, arada rahatsızlığım ve aynı günün sabahı eşimin rahatsızlanması nedeniyle yapmak istediğim bir çok şeyi yapamadım.

Gelen diğer arkadaşlarımız da karınca kararınca güzel hediyeler hazırlamışlar dı, Sevgili "beyaz kelebek" Konya dan gelen "yetenek-sizin" ve İstanbul dan gelerek sürprizyle bizi çok sevindiren sevgili "benhurum" (Ayşen) in hediyeleri çok şirin ve çok güzeldi.

Öğleden önce, "mutluolalım" derneğinin hasta çocuklar için 23 Nisan nedeniyle düzenlediği "kibrit kutusu" etkinliğine eşimin rahatsızlığı yüzünden katılamadım, ama vekil olarak kızım Zeynep'i gönderdim....
Ayşen'in (benhurum) İstanbul lardan büyük bir özveriyle getirdiği çocukları sevindiren aynı zamanda ihtiyaçlarını karşılayan hediyeleriyle, diğer etkinlik gönüllüsü arkadaşların hazırldığı çok anlamlı hediyelerin verildiği, çocukların mutlu edildiği ana şahit olamadım ama bu hayırlı işe vesile olan herkes eminim bu hazzı yaşadılar.

Günün sürprizleri olan, Ayşen İstanbul dan, Yetenek-sizin ise Konya dan gelmişler di, jestleri ve hediyeleri ile bizleri öyle sevindirdiler ki, biz burada ki dostluklara temel atalım derken şehrimizi aşan dostluklara da gönül kapılarımızı açmış olduk. Kısaca çok güzel geçti çok güzel eğlendik, sohbetler, ikramlar, fotoğraflanan anlar, hepsi birbirinden leziz dakikalar dı bizler için. İnşallah bir daha ki daha da kapsamlı ve itinalı bir buluşma olacak. Sonbahara doğru ikincisini düzenlemeyi düşünüyoruz, şimdiden kulaklara küpe olsun.

Bu davete icabet eden tüm arkadaşlarımıza ve özellikle şehir dışından gelen sevgili Ayşen'e ve onunla birlikte İstanbul dan gelen, blogu olmamasına rağmen bizleri adım adım izleyen sevgili Özlem'e, Konya dan gelen sevgili Nadire'ye bir kez daha hoş geldiniz diyor ve çok teşekkür ediyorum.

Ayrıca kendisine hazırladığım tema için, kendi eliyle hazırladığı ahşap boyama sandığı bana hediye eden canım Ayşen'ime katmerli teşekkür ve öpücüklerimi yolluyorum.

Bu güzel günün sonunda bir eksiğimiz ve kusurmuz olduysa affola diyerek, güzel bir gecenin çok daha güzel bir güne kavuşması dileği ile hepinize sımsıcak sevgilerimi yolluyorum....Ayşenim ve bennnnn :)Ayşen, Yıldız ve yine bennnnn :)yetenek-sizin , beyaz kelebek ve hazan yağmuru arkadaşımızın sevimli ve şirin torunu ve bendeniz:)İşte günün anlam ve mahiyetini kapsayan şirin hediyelerim. Sarı simli lavanta keseciklerini, Ayşen boş gelmemiş, üşenmemiş bu güzellikleri hazırlamış, sadece lavanta kesesimi? hayırrrrr, birde el emeği harika nazar boncuklu bileklikler hazırlamış. (kırmızı delisi kızım kırmızısını kapmış bile, hala bileiğinde). Yine el emeği el dikişiyle hazırlanan pembe aplike lavanta yastığını beyaz kelebek hazırlayıp getirmiş günün ev sahiplerine :) ve yetenek-sizin arkadaşımız Konya dan boş gelmemiş ve  harika, keçeden çok şirin broşlarıyla Konyanın meşhur peynir şekeriyle hazırladığı minik bohçayı bizlere hazırlamış. Hepsi el emeği ve göz nuru, şu anda yayınlamaymadığım Yıldızın da ördüğü harika anahtarlığı da en güzel yerlerini aldı diğerleriyle birlikte. Hepsi gerçekten çok güzel ve çok anlamlı, her biri bugünden bir emanet olucak yıllar sonra anılarımıza....

Ayrıca, o gün, bizlere mükemmel ev sahipliği yapan "kahve durağı" na teşekkür ediyorum, güler yüzlü personeli, itinalı titiz servisleri ve leziz ikramlarıyla bizlere harika bir gün yaşattılar, bu yüzden işletme müd. Sevgili Esra Hanım nezdinde kendisine ve personeline çok teşekkür ediyoruz. Her zaman böyle aktivitelerin ve sakin huzurlu nezih yer arayanların gözde mekanı olacaklarına eminim.

Not : İçerik düzenleyicinin azizliğinden bağlantılara link veremiyorum, bu yazıyı akşamdan hazırladım, sırf bu aksilik yüzünden bu saate bıraktım ama yok olmuyor, bugün bana inadı tuttu, bir ara düzeldiğinde paylaşıma tekrar geri dönüp bu eksiği telafi edicem.

Sitedeki bütün resimler internetten toplanmıstır.

Sitedeki bütün resimler internetten toplanmıstır. Bir şikayetiniz varsa lütfen o konunun altına yorum yapın...

YORUM YAP