27 Mart 2010 Cumartesi

Özsüt-oğlum-stajSelam arkadaşlar, bugün dışarıda ki yoğunluğum yüzünden ancak gelebildim. Bugün oğlumun, önümüzdeki yıl öğrenim döneminde, staj yapacağı firma il görüşmemiz vardı. Çok şükür başvurumuzun sonucuna bugün ulaştık. Köklü ve kurumsal bir fabrikada "gıda teknisyeni" olarak staj yapacak. Özellikle İzmir'liler bilir, "ÖZSÜT" tatlı sektöründe markalaşmış adıyla bizlere damak tadında bir güven veriyor. İzmir de başlayan serüvenleri şu anda Türkiyenin dört bir yanına ulaşan  zincir şubeleriyle devam etmektedir.

Arada Kemalpaşa mevkiinden geçerken Özsüt'ün fabrikasını görür "ne kadar güzel olmuş, ne kadar işi büyütmüşler" diye düşünürdüm. Bugün ise bu düşüncemde yanılmadığımı gördüm. Öyle temiz öyle ferah ve modern bir görüntüyle karşılaştık ki, oğlumun içeriye girer girmez yüzünde ki tebessümünü görünce ne kadar doğru bir tercih yaptığımızı anladım. Mis gibi pasta ve tatlılarla birlikte resmen "KALİTE" kokuyor du.

Güleryüz ve sempatiyle bizi karşılayan İnsan Kaynakları Ekip Müdürü, bize cevap vermek te gösterdiği ciddiyetini ve hassasiyetini bugün görüşmemiz sırasında bir kez daha yeniledi. Kendisine ve firma geneline  buradan çok teşekkür ediyorum.  

1938 Yılında Sefer Ustayla başlayan bu yolculuk günümüze kadar gelmiş. Osmanlı sarayında, saray adabı ve lezzetini bilen bir usta, Sefer Ustanın amcasının yanında işe başlamış. Böylece saraydan günümüze gelen,  geleneksel Türk tatlıların lezzetini ve sırrını mesleğe dönüştürebilen maharetiyle bugün kü ÖZSÜT ün temelleri atılmış. Daha fazlasını öğrenmek isterseniz sayfayı ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

Son günlerde yaşanan karamsar ve bulutlu günlerden sonra, Ülkemiz de böyle girişmcilerin ve kurumların olması bize yarınlar için umut veriyor. Özellikle anne baba olarak, evlatlarımızın gelecek ve iş garantisinin olabileceğini bilmek ve oğlumun edindiği mesleğin her zaman geçerli olduğunu görmek, önümüzde ki yıllar adına bugün bizi sevindirdi.

Hakan'ın okuduğu mesleki bölüm "Gıda Teknolojis" alanı ise "Gıda Kontrol ve Analiz"
Cumhuriyet Nevvar Salih İşgören Meslek Lisesi inde bu bölüm uzun yıllardan sonra ilk kez kapıları bizim çocuklarımıza açıldı. Bu bölüm Bornova da bir okulda daha var, onların da bizimkilerle birlikte ilk mezunları olucak, yani önümüzde ki yıl,toplam  60 öğrenci Gıda Teknisyeni olarak diplomalarını alıcaklar. Oğlum okulunu ve yarına mesleği olacak bu bölümü seviyor. Severek okuyor, araştırıyor ve ilgileniyor. İnşallah hepimizin evlatları istedikleri mesleği edinirler ve ilerde kimseye muhtaç olmayacak , ayaklarının üzerinde duracak şekilde iş imkanı bulurlar. Önceleri lise arayışınday ken meslek lisesine pek sıcak bakmıyordum, ama gelişmeler ve gittikçe kötüye giden işsizlik sorunları, bizi buraya yöneltti, iyiki de yöneltmiş. Bugün Avrupada sadece meslek liselerinin olması gençlerin eğitimi için ne kadar doğru bir karar olduğunu gösteriyor. Her şeyde geriden giden bizler, umarım, çocuklarımızı daha fazla dershane ve öss kapılarında süründüğünü görmediğimiz günlere kavuşuruz.

İşte arkadaşlar, bugünümüzün büyük kısmı bu koşuştuırmaca da geçti, daha sonra kızımın işyeri ziyareti ve ufak defek alış veriş derken akşamı bulduk. Gelen yorumlara ve ziyaretlerinize teşekkür ediyorum. En kısa zamanda iadeyi ziyaret olucaktır.

Güzel bir hafta sonu diliyorum hepinize.

(oğluşumun resmine bakarken maşallah deyin bakimm:)

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sitedeki bütün resimler internetten toplanmıstır.

Sitedeki bütün resimler internetten toplanmıstır. Bir şikayetiniz varsa lütfen o konunun altına yorum yapın...

YORUM YAP