23 Mart 2010 Salı

"Gel de bu şarkıdan sonra..."


Zerrin Özer & Salim Dündar - Ayrilik (2010) by Aluxton

Ne varsa eskilerde var, her daim sözümdür bu benim. Bugün kızımın izin günü olduğu içiazen nelren, analı kızlı karşlıklı keyfi bir kahvaltıdan sonra, şarkı eşliğinde işlere koyulalım dedik. Kızım tv açtı, kral tv açık bırakır gün içersinde, ben mutfaktayım ama birden bu ses bu tını bu ezgi be sözler beni odaya çekti mıknatıs gibi, arkamdan kızım geldi, anne bu şarkı ne, kimdir nedir aç sesini diye.
Evde kimse olmayınca pek tv açmam ben, iş güç koşuşturmaca derken bazen gündemi bu anlamda fazla takip edemiyorum. Belkide siyasi ve güncel konulara ağırlık verdiğim için, bazen ruhumu dinlendirenleri es geçiyorum.

Her Devrin Devleri adlı yeni bir albüm çıkmış. Prodüktörlüğünü Zerrin Özer üstlenmiş, albümün tüm söz ve besteleri Selahattin Erhan'a ait. Bir devrin hakikaten devleri diyebileceğimiz sesleriyle, şimdi ki nesilden seslerin buluştuğu, yep yeni şarkılarla, belki yıllar sonrasına yeni bir nostalji olabilecek eserleri dillendirmişler.

Çok güzel çok naif bir albüm olduğu belli, ilk fırsatta müzik arşivimde ki yerini alıcak. Uzun zamandan beri dinlediğim en güzel şarkı. Dinleyince insanın tüylerini ürperten, düşündürten, hislendiren sözler ve ezgiler. O yüzden başlıkta dediğim gibi "gel de bu şarkıdan sonra....." diye yazdım ve o boşluğa eminim herkesin ruh haline göre yazacak kelimeleri vardır. Kimimiz "gelde bu şarkıdan sonra içme" yada "gel de ağlama" veya benim gibi "gel de şiir yazma " diyebilir. Şu ana kadar kaçıncı kez dinlediğimi bilmiyorum, video mükemmel olmuş, kompozisyon ve reji harika, sesler deseniz muhteşem. Salim Dündar' ın "aynalar" dan sonra söylediği en içten şarkı, Zerrin özer'e zaten lafımız yok. Ne diyelim, hepsinin yüreğine emeğine sağlık. İyi ki varsımnız....


Videoda yada benşm sayfamda sorun çıkarsa bu linki tıklayın

http://www.dailymotion.com/video/xcm7hq_zerrin-ozer-salim-dundar-ayrilik-20_music


 

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sitedeki bütün resimler internetten toplanmıstır.

Sitedeki bütün resimler internetten toplanmıstır. Bir şikayetiniz varsa lütfen o konunun altına yorum yapın...

YORUM YAP