29 Ocak 2010 Cuma

Dostluk ve 7 maddede ben

Sevgili keyfe-seyran ve sevdalıtatlar beni mimlemişler, dünden beri gelene gidene iadeyi ziyaret edip teşekkürlerimi ileticem derken ancak fırsat bulabildim. Güzel arkadaşım keyfe-seyran dostlukla ilgili bildirimde sağolsun benide layık görmüş,çok sevindim çok mutlu oldum.

  Sanal alem ile gerçek alem arasında elbet fark var, soyut ve somut dünyaların penceresinden bakıyoruz ama şu var ki, her iki yaşamda da kalben vicdanen ve ruhen insan olmanın erdemlerini taşıyorsak, bunların en güzel meyvesi olan dostluğun ve arkadaşlıkların farkı yoktur. Yeter ki, vefanın ve hatırlanmanın o güzel duygusunu yaşayalım ve yaşatalım. 

Benim güzelllerim, böyle mimler de ben bundan sonra dostlar arasında sınırlama getirmek istemiyorum. Bu yüzden affınıza ve hoş görünüze sığınarak, bu düşünceyle bu bildirimi gelen gelmeyen yazan yazmayan ama içinde bir lokma sevgi olan herkese bütün dostlarıma ithaf ediyorum. Kabul buyurur da gönlünüzün bir kenarına yazarsanız beni çok mutlu edersiniz.

Sevgili sevdalıtatlar ise mim konusu olan yedi maddede kendini tanıt solagnıyla beni davet etmiş, çok sağol canım. Yanlız bendeniz hatun kişiyi yedi maddeye nasıl sığdırıcam bilmiyorum. Öncelikle kendimi anlatıcam derken methiye içeren kelimeleri pek sevmiyorum, ama beni de benden başkası bilemez diyerek başlıyorum;

1-) Zekiyim, çabuk kavrar çabuk öğrenirim, ve öğrendiklerimi öğretmekle pekiştiririm.Bundan büyük bir haz duyarım.Akıl her insanın algısına göre değişir, ama bariz aptallıklara ve aptal olanlara tahammülüm yoktur.

2-) Merhametim ve vicdanım en büyük zenginliğimdir, ve çocuklarıma bıraktığım ve bırakmayı düşündüğüm en değerli mirasımıdır, şimdiden bu mirası layıkıyla aldıklarını görüyor ve bununla gururlanıyorum.

3-) Çok sakinimdir, naif ve uysal yapım vardır, uyum sağlarım herkesle, çocukla çocuk yaşlıyla yaşlı olurum, ama limitim dolunca çabuk parlar ama bir o kadarda çabuk sönerim.

4-) En büyük dezavantajım çok keskin ve sivri dilimin olması, sinirlenince öfkelenince had sınır tanımıyorum, pişman olacağım kelimlerden ziyade gerçekleri yansıtan ve karşımdakinin bunu görmesini sağlayan tepkiler çıkıyor dilimden. Haddini bildirmek tabiriyle hakkımı bir nebze olsun almaya yada korumaya çalışıyorum.

5-) Tepkisizliğe ve duyarsızlığa tahammülüm yok, "bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın" mantığına ifrit oluyorum, bırakın kendi hakkımı aramayı, başkasına yapılan haksızlığıa karşı bile tepkilerim o keskin dilim devreye girer. Bu yüzden bir çok firma ve kuruluştan teşekkür almışımdır.

6-) Elim ayağım her türlü işe yatkındır, yani "yapamayacağım iş yoktur" demek çok klişe ama bu benim için hakikaten öyledir.  Azimli ve hırslı olmam bunun en büyük nedeni. 15 yıl önce tekstil fabrikasında ayakçı olarak başladığım iş hayatımıda şu anda çok iyi muhasebe ve bilgisayar programlarını kullanabilen biriyim, dişimle tırnağımla irademle bu basamakları çıktım diyebilirim.

7-) Gelelim en son maddeye ve beni ben yapan özelliğime, çok detaycı ve mükemmeliyetçiyim dir. Yarım yamalak işlerden nefret ederim, hakkıyla tamamıyla yapmak isterim, bu yüzden felsefem "ya hep ya hiç" tir, ya tam yapıcaksın ya hiç yapmıcaksın" (bunu en iyi çocuklarım bilir, biraz yaka silkerler de). Son olarak cümlemi şöyle sonlandırayım; hayattımın her dönemi ve her alanı için kalite ve seçicilik benim için olmazsa olmazımdır. Bir de haklıysam kimseye müdahane etmem, pekte gururluyuz yani.

İşte dostlarım, 7 madde dendi ama satır araları ve ayrıntıları katarsak 17 madde oldu:) ama çok zormuş insanın kendini anlamatası ya..sanırım bu mimi üç kişiye yollamam gerekiyor ama ben yine bunu hepinize yollasam çok mu kuralları ihlal etmiş olurum, olsun alıştık nasıl olsa darbe teorilerine, bende burda bir mim darbesi yapayım, yani ziyaretime gelen ve bu yazıyı okuyan herkes benim davetlimdir dostlarım. Ceza yok, sorgulama yok, sınır yok, anlıycanız en tatlı darbe bu. Haydi kalın sağlıcakla güzellerim, bu gelinciği boynu bükük bırakmayın.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sitedeki bütün resimler internetten toplanmıstır.

Sitedeki bütün resimler internetten toplanmıstır. Bir şikayetiniz varsa lütfen o konunun altına yorum yapın...

YORUM YAP