31 Mayıs 2008 Cumartesi

"DERYA GİBİ'' PROGRAMI

"Derya Gibi" ve "Kadın Olmak" İle ilgili
Öncelikle şunu belirteyim ki sitemizin Derya Baykal ve programı ile hiç bir ilgisi yoktur. Biz sadece Deryagibi programının sürekli izleyicileri olarak onun hayranlarından biriyiz. Ayrıca kendisine yaptığı faydalı programdan dolayı teşekkür ediyruz. Televizyonda o kadar çok abuk sabuk hiç bir işe yaramayan topluma sosyal ve kültürel yönden son derece zararlı olduğunu düşündüğüm sadece raiting amaçlı yapılan içi boş programları izlemekten insanları alıkoyduğu için toplum ve özellikle bayanlar adına kendisine müteşekkiriz. Bu tür faydalı programların artması ve özellikle evde gündüz çoğunlukla tv karşısında bayan ve çocukların bulunduğunu hesaba katarak bu kitleye faydalı bilgiler verecek eğitici içeriğe sahip yapımların desteklenmesi konusunda üzerimize düşen görev varsa yapmaya hazırız. Temiz tv temiz internet istiyoruz. Çünkü toplumumuzun geleceği çocuklarımız ve özellikle çocuklarımızı eğitiminde en büyük rol oynayan annelerin eğitim düzeyiyle doğru orantılıdır. Bizler iyi eğitilmiş çocukların oluşmasının öncelikle onları iyi eğiten kişilerin eğitimli olmasından geçtiğini düşünüyoruz.
Derya Baykal yaptığı programla insanlara tv ve medya dünyasına içi boş programlar topluma zarar veren magazinsel programlar haricinde topluma faydalı programlar olduğunda da insanlarımız tarafından izlendiğini göstererek özellikle yapımcılara çok önemli bir mesaj göndermiştir. Hatta öyleki insanımızı adeta aptal yerine koyan bazı programların yapımcıları Türk insanının aslında bilgiye ve kültüre ne kadar aç insanlar olduklarını öncede zannettikleri gibi bir sürü olmadığını farketmelerini sağlamıştır ve bunun sonucu olarakta bu tür eğitici ve faydalı başka programlar ortaya çıkmıştır.
Örneğin "Berna Laçin" Ve "Kadın Olmak" programını buna örnek gösterebiliriz. Yukarıda "deryagibi "programı için sarfettiğim sözler "Berna Laçin ve onun programı içinde geçerlidir.
Ayrıca Esra Ceyhan ve onun programı 'Esra Ceyhanla' programı yine yüksek rating alan programlardan biri fakat programın içeriğinin eskiye göre boşalmış olması bizleri izleyiciler açısından üzmüştür. İçeriğini daha faydalı hale getirerek topluma olan borcunu ödemesi gerekir diye düşünüyorum. Çünkü bu tür toplum tarafından tanınan ve örnek alınanan tüm insanların topluma karşı olan sorumluluklarını söylemeye gerek duymuyorum.
Biz bu siteyi derya Baykal ve onun programından ilham alarak yaptık. Elimizde TV , dergi veya gazete gibi herhangi bir medyatik materyal bulunmadığı için kısıtlı maddi imkanlarımızla elimizdeki ürünleri insanlarla paylaşmanın tek yolu olarak interneti seçtik. Siteyi yaptığımız günden beri bize gelen maillerde ve yorumlarda aldığımız olumlu tepki inanılmaz düzeyde. Bu siteyi ilk açtığımda "Hala dantel ve çeyiz işiyle uğraşanmı kaldı" diyerek birazda olsa bizim şevkimizi kıran değerlendirmelerde bulunan insanlar buraya gelip kafalarını kumdan çıkarıp yapılanları görseler en azından birşeyler öğrenip ufak ta olsa birşeyler üreterek "tüketici" likten " üretici"liğe terfi etmelerini isterim. Ayrıca ben bu işe başladığımda gördüm ki Avrupa ve Kuzey Amerika ülkelerinde dantel örgü ve el sanatları bazı bölgelerde bizden çok daha fazla yagın olarak kullanılmakta.
Umarım sitemizde güzel keyifli ve faydalı zaman geçirirsiniz. Hoşçakalın.
dantel örgü havlu kenarı yazma kenar oyaları sitesidir.
Dantel Oya sitesinden alıntıdır.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sitedeki bütün resimler internetten toplanmıstır.

Sitedeki bütün resimler internetten toplanmıstır. Bir şikayetiniz varsa lütfen o konunun altına yorum yapın...

YORUM YAP